Hapni e-mail@domaini-juaj.com

  Share
  avatar
  Smart-Dragon
  Moderator
  Moderator

  Postimet : 93
  Pikët : 157
  Thanks : 1
  Join date : 26/05/2009

  (N) Hapni e-mail@domaini-juaj.com

  Mesazh nga Smart-Dragon prej Mon Jun 01, 2009 6:24 am

  Hapni e-mail@domaini-juaj.com
  Live.com mundeson qe ju te hapni e-mail@domaini-juaj.com duke lidhur domainin tuaj me MX Records te Hotmail.com pastaj secili do te kete mundesi te hap e-mail@domaini-juaj.com me Inbox 2Gb ne Hotmail.com

  1. Se pari hyni ne
  Kodi:
  http://domains.live.com/. Klikoni tek \"Get Started\"

  3. Pastaj \"Use a domain I already own\" shkruani domainin te cilin deshironi ta lidhni me live.com dhe kliko \"Continue\"

  5. Tani ju duhet te zgjedhni e-mail te cilin deshironi ta beni Administrator qe ti kontrolloni domainet tuaj. Klikoni tek \"Create a new Windows Live ID in your domain, ex: myadmin@domain-i-juaj.com\". Ju tani mund te hapni administratorin me qfardo e-maili shembull: cracker-loti@tetovazone.org etj dhe ju vie nje e-mail nga Live.com per konfirmim...

  6. Pastaj: You are currently signed in as myadmin@domaini-i-juaj.com. To make myadmin@domaini-i-juaj.com the administrator for domaini-i-juaj.com, click Continue. Ketu ju pyet se a deshironi qe ta beni administrator myadmin@domaini-i-juaj.com qe te keni mundesi pastaj te beni login me kete e-mail ne domains.live.com qe ti kontrolloni domainet tuaj... dhe klikoni Continue

  7. Tani jeni ne açountin tuaj qe ti menagjoni domainet tuaj... MX server: 1284986379.pamx1.hotmail.com kete MX Record ju duhet ta veni tek hosti juaj (keto nuk jane te njejta gjithmone ndryshojne per qdo domain tjeter) dhe pas 24 oreve ju mund te hapni e-mail@domaini-juaj.com me inbox 2 Gb ne hotmail.com

  8. Qe te hapni \"Membership\" qe do te thote secili te mund te hape e-mail@domaini-juaj.com shkoni tek \"Open Membership\" dhe klikoni \"Turn On Membership\"

  9. Tani \"Membership\" eshte e hapur shkoni tek \"Sign-up Module\" dhe aty e keni HTML Kodin per ta vendosur ne faqen tuaj qe secili te mund te hape e-mail@domaini-juaj.com

  10.Qe te beni login ne açountin tuaj hyni ne
  Kodi:
  http://domains.live.com dhe klikoni \"Sign in\", ketu mund te beni login me e-mail adresen me te cilen keni regjistruar domainin tuaj me heret ne Live.com

   Ora është Wed Jan 16, 2019 5:58 pm