Instalimi i Driverave t'Grafikes

  Share
  avatar
  loti the hacker
  WebMaster
  WebMaster

  Postimet : 522
  Pikët : 1499
  Thanks : 7
  Location : TeToVa
  Join date : 07/05/2009

  (N) Instalimi i Driverave t'Grafikes

  Mesazh nga loti the hacker prej Mon Jun 01, 2009 6:10 am

  Psh une deri sot kom lujt kanter me videon D3D ose Software po tash luj me Open GL.
  Nuk kom pas nevoje me shkarku drivera te grafikes ne internet apo me instalu drivera me CD.


  Ja keshtu duhet:

  1.Se pare ne desktop klikojme ne Desktop me Tastin e djathe dhe na del Porperties.
  2.Tani na del Display Properties dhe Shkojme Settings dhe pastaj te Settings na del Advanced poshte dhe hyjme aty.
  3.Kur te hyjme ne Advanced duhet te shkojme ne Adapter dhe na del Adapter Type dhe ta tregon llojin e adapterit shkojme tash edhe njeher aty Properties qe osht.
  4.Dhe pastaj na dalin lart aty General, Driver, Resources.
  5.Ju duhet me hi ne Driver dhe na dalin
  Driver Details
  Update Driver
  Roll Back Driver
  Unistall.
  6.Ju nqofse keni nevoje me instalu driverin duhet me hi Update Driver dhe instalohet Driveri dhe duhet ni restart pc ose reboot.
  Kur te ristartohet PC ju nqofse jav qet grafiken e madhe shkoni Display Properties edhe niher tani Settings edhe e ndreqni te Screen Resolution.

  Kjo vlen kush ka nevoje per me pas grafike open gl ne counterstrike.

   Ora është Tue Jul 17, 2018 9:12 pm