Si te permirsoni lojen tuaj ne CS

  Share
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  (N) Si te permirsoni lojen tuaj ne CS

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Sun May 17, 2009 3:00 am

  1) ---- mos i hargjo krejt paret ne qdo round. qdo lojtar i mir shkon dy ose tri runda
  pa ble kurgjo. kshtu i run paret per me ble naj arm ma te mir. nese ekipa juaj fiton
  eshte edhe ma mir per ty! nese ki paret prej $0 deri $1,500 mos blej kurgjo. ti don
  mi rujt paret derisa ti ki mas pakti $3,000. Nese je CT gjithmone duhesh me ble mas pari
  danat per me qmontu bomben.do te ishte me mire per ty nese perdor Danat dhe nuk jan te shtrejta
  gjithmon ki pare per me i pas ato / !

  2) ---- Ikju gjithmon vendeve ku ndodhin vrasjet ma te shpeshta. Nese nuk e ki armen tane nuk eshte
  nevoja me dal me luftu drejtperdrejt me kundershtarin, ma mir eshte me u mshef dikun ku nuk te dikton.
  paketohu nese eshte nevoja amo gjithmon gjeje ni ven strategjik.
  kur te mesin vetem disa lojtar gjithmon ec mos u paketo, nese ec i rrit shancat e tua per gjujt ti ma i par
  vno ndigjojse edhe ngo percjelle lojen me vemendje ngoj hapat bombat dhe plumat ka po vijn.
  kurr mos dil per niher gjithmon shko mas paketav mas murev me ju ik atynev vmos met pa ata ty.
  kjo ndodh ma mir te CT shefu ne nje bombsite(A ose B) prit deri sa te fillojn te montojn bomben dhe masanej dilju
  dhe fillo ti gjuash kshtu qe ai sdo te kishte koh te nxerrte armen derisa e ka bomben ti ki perparsi ne duel.
  sigurohu gjithmon se nuk je i pambrojtur nga bashklojtart, nese e nevojshme. mundohu tju largohesh flleshave
  dhe kur tew hypsh ne shkall perdore Ctrl. nuk bon zhurm.

  3)--- Mos gjuj rafall, maje shejen preciz edhe gjithmon gjuj ne krye! nese je ne situate kur ti e sheh kundershtarin
  por ai nuk te shef ty mos gjuj rafall dhe mos gjuj palidhje. prit per headshootin perfekt. nese ata nuk te shohin
  shfrytzoe ket mundsi per me marr ni goditje precize. ushtroje precizitetin edhe mos u vono shum per me gjujt.

  4)-- kur te p[erdorsh awp gjithmon ulu ose nalu para se me gjujt , gjujta me awp tu hec nuk eshte precize smunesh
  me rrok kurgjo

  5)---
  Mos ec me lojtart ter po te mos jan duke shkuar si ekip te ndonje objektiv. Mos u trego i papjekur
  ose mos u anko nese dek. mesohu me pranu faktin qe ka lojtar tjer ma te mirse ti. kjo eshte krejt per knaqesi.
  dhe nuk ka nevoj te i sulmosh lojtaret tjer ne menyr verbale, vetem qka e qet vetin posht ashtu.
  nese ki me than najsen ma mir thuje ner veti dhe munohu mi permirsu gabimet tua nloj. dhe do te kesh
  ma shum koh me u knaq tu luj

   Ora është Sun May 27, 2018 5:11 am