Si te krijoni nje foto/imazh te filmit qe po shikoni me WMP !

  Share
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  (N) Si te krijoni nje foto/imazh te filmit qe po shikoni me WMP !

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Fri May 15, 2009 10:04 am

  Nese deshironi te krijoni nje screenShot te filmit qe po
  shikoni dhe nuk deshiorni te shkarkoni programe qe bejne te mundur nje
  gje te tille mund ta beni shume thjeshte me Windows Media Player !
  Ndoshta e keni provuar me pare por keni vene re qe del ekran komplet i
  zi megjithate eshte e mundur ne menyren e meposhtme


  Per versionin e ri te windows movie player:

  Tools > Options > Performance
  zhvendosni Video Acceleration nga e djathta ne te majte (komplet)

  Pastaj kur deshironi te kapni foton klikoni te butoni "Print Screen" qe
  ndodhet ne tastiere , hapni Paint dhe beni paste do shikoni qe foto e
  filmit eshte aty

   Ora është Sun May 27, 2018 9:51 am