Rauli është dhe mbetet 'madridist'

  Share
  avatar
  loti the hacker
  WebMaster
  WebMaster

  Postimet : 522
  Pikët : 1499
  Thanks : 7
  Location : TeToVa
  Join date : 07/05/2009

  (N) Rauli është dhe mbetet 'madridist'

  Mesazh nga loti the hacker prej Wed Jun 03, 2009 8:54 am

  I porsacaktuari drejtor gjeneral i Real Madridit, Jorge Valdano, ka hedhur poshtë pretendimet se legjenda e Los Blancos, Raul, nuk është më lojtar i vlefshëm për Mbretërit.
  Gines Carvajal, agjenti i kapitenit, kishte deklaruar javën e kaluar se simboli i Los Merengues ishte i gatshëm të largohej nga Bernabeu nëse nuk përshtatet në projektin e udhëheqësisë së re të klubit.

  “Asnjëherë nuk do të kemi problem me Raulin. Ai e ka zëvendësuar (legjendën Alfredo) Di Stefanon”.

  “Unë kam shumë simpati për të, e shoh vazhdimisht dhe e kam përcjellë karrierën e tij me kujdes të madh”.

  “Ne 15 vitet e qëndrimit të tij këtu, ai ka kontribuar gjithmonë duke ofruar zgjidhje. Ai është një njeri inteligjent, është entuziast dhe është një madridist”, ka thënë Valdano në një intervistë për “El Larguero”.

   Ora është Wed Jan 16, 2019 5:31 pm