Tekste Shqip

  Share
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  (N) Tekste Shqip

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Fri May 15, 2009 9:51 am

  Ketu Mund te Postoni Tekste te Muzikave Shqipe  Tingulli 3nt ft. Soni Malaj - Me Merr
  TEKSTI:

  jje jjeee mme mmerr

  Gheto Gold:Po dokesh mir qe menon edhe qaq sam don
  Shum mir po tingllon veshuni me lui vuiton
  Mos prit pi meje bejbi, qa po menon
  Spo du mo telefon thuma live qe pom don - Zemer
  a munesh me dal niher veq me mu Krejt qa kom ti thu e
  krejt qa ki mi thu
  Zemer, u bo von kshtu, nuk muj me lon Thjesht
  po du me nxon bohet mir per teton po Du
  o sa munesh me mo pershtat po du po du Se po du ma shum se per nje nat po du po du Me dal me ty po du met marr un ty
  po du veq Me ty mi qel kta kater sy

  Soni Malaj: Sa i sigurt je qe mund te vij ,
  Sa i sigurt je qe mundem te humb
  Sa e sigurt jam qfar je ti pse pres te me Japesh me shum
  E di kush edhe me vjen te them mos me prit me
  E di cfar mos vonoo dhe dil e me merr me merr

  Reff:2x
  Gheto Gold: Zemer po ti them krejt nga e para
  Soni Malaj:Jam tjeter dhe vetem nga ti
  Gheto Gold:Mir po dokesh anash permas e perpara
  Soni Malaj:Me thuaj dua ta di
  Gheto Gold:Po ti kqyri buzt edhe fustanin me lara
  Soni Malaj:Veten e gjeta tek ti
  Gheto Gold:Cdo nat po bojm gara unë permas ti perpara
  Soni Malaj: Ndaj me merr me merr

  Agon:Gjithmon po menoj qe kemi nje Problem un, ti, shoqja jote edhe shoku jem keqq
  - , mir e verteta o rren deshtem a nuk Deshtem po menojm per ni sen,
  Besom pa ty mdoket qyteti that,
  Besom kam qef met pa cdo nat ,
  Besom qa po flas po du ti mi pas t'qart
  Po du me pershpejtu sa ma pak me zgjat
  Zemer qashtu bon gjithqka metet xeher
  Pom turbullon sa her pot sho n'sheher
  Fillimisht po shihemi veq un me ty
  Perfundimisht besom gjithqka mir ka mu kry.

  Soni Malaj: Sa i sigurt je qe mund te vij ,
  Sa i sigurt je qe mundem te humb
  Sa e sigurt jam qfar ti pres te me Japesh me shum
  E di kush edhe me vjen te them mos me prit me
  E di cfar mos vonoo dhe dil e me merr me meeeerr

  Ref 1x
  Gheto Gold: Zemer po ti them krejt nga e para
  Soni Malaj:Jam tjeter dhe vetem nga ti
  Gheto Gold:Mir po dokesh anash permas e perpara
  Soni Malaj:Me thuaj dua ta di
  Gheto Gold:Po ti kqyri buzt edhe fustanin me lara
  Soni Malaj:Veten e gjeta tek ti
  Gheto Gold:Cdo nat po bojm gara unë permas ti perpara
  Soni Malaj: Ndaj me merr me merr

  Reff: x1

  Getho Gold: Zemer po ti them krejt nga e para,
  Mir po dokesh anash permas e perpara x2

  Getho Gold:Po ti kqyri buzet edhe fustanin me lara,
  Cdo nat po bojm gara un permas ti perpara x2
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  (N) Re: Tekste Shqip

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Fri May 15, 2009 9:51 am

  Chika - Teta Daj

  08 viti i gipsit njejt si vjet tash apet apet vitin e ardhshem njejt Chika //
  kejt Prishtines pi vjen era e barit dajt kishin dal mi zon dillerat me qej te sharrit
  un me ni gjoll tu pec gjithka si gjoja veq kur i pash dajt tu nal kerre me saja
  qa u bo mas anej e qa pat mu bo eca rruges tem u bona kishe sjom kaj shoh
  e kerkush sum nali um nali bash aj klloshari qa SHPK zonjush a keni bari
  po i thash kom edhe ato kom bari te baqes veq kur mi la 5 gishta t'faqes
  u qarta shum u qarta kejt um kontrollun po sen kitit tem smujten mem gjet
  e njoni ma boni tha asi t'bardh a kie tash jo tha skije skije se e ke pije
  ko me ti lidh durt e ko met mshel qelije kisha meta zdisha qa po dojn me bo me mu
  mshtinen me hec pak ma qanej sdisha ka po dojn mem qu he be nonen um qun me ni ven
  ma lshun ni qen asi gllup si gjoja veq i fryva ftyres e kapi paranoja
  stacioni 1 2 3 edhe 4 i bojna kersh me ni 5 des ma perpara sesa qe na merr vesh neve
  tu nejt me plot e jo veq vet ku qy a pet policia he be nonen tash ma teshin fmija
  qe hallakatmi skom horcasija kejt qa i kom jon qito sfllipa edhe qikjo shkrepz
  qe po pret mi dhez e per qito po don mem qu n'stacion e me ma tesh mo teta polic
  mos u bon kaq pis mo bal se te kapi te rolliti si sfllip e ti gjagji police
  so kat shkon per ftyre mu bo e veshtir mo biq se ti lshoj dostat e tlidhi me zingjir
  e shum qim oj moter kumrie kshyre ka ke mrrie hala mir nuk e njef prishtinen
  leje at uniform shko vazhdoje medicinen ti je bo me majt renin e qetsin
  hec qije nonen pidh i qkym se sa per neve gjith ki me pas ligjin e thym
  stacioni 4 3 2 edhe 1 i bojna kerrsh me ni 5 des ma perpara sesa qe na merr vesh neve
  hekmu pi klipit o daj mos um thuj mos shaj sjom ka shaj po veq do fjal po ti thaj
  e ki alltin qka po pret nisja vraj n'gjys daj o daj a je daj a jo qa u bo puna jote
  keshtu mor daj veres me trotinet e dimrit pi nal kerret me saj qyre ka te ka ardh puna
  me ta thon duna n'shpirt po vun se pi tutes pe hup grun e po thehet huna po dridhet
  trupi kur po vjen fjala te dhuna pe harron profesionin e pe then ligjin me druna
  qyshtu eshte qikjo pun se veq dhomen tonde ti e run qyshtu bizdisin o daj coft
  ti e lun 6 jav ke bo sallta tash alltin ne kuk sta nin nese ski pare e cof per buk
  me ranci ilegalizmin don me zhduk me ja nis mu tu tut mu bot but pamuk jo o hut
  tru full mush tumt bash qasi je thom ne ftyr ska lidhje edhe nese mrre ose thu le be
  zdin qa fol eshte e re dajko ti qi n'goj dostat me tokivoki tonditen tu nejt n'radar
  tu honger smoki e kur te met pa cent n'gjep shkon e kap radarin e kur ta lshon radarin
  kejt dillerav kapjav ka...
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  (N) Re: Tekste Shqip

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Fri May 15, 2009 9:52 am

  D.M.C [ T.B.A ] feat Gjira - Premtimet ( Demo ) 2008

  Ku mbeten gjith ato kujtime ti ke nje pjes e jetes time ti fala gjith ato gabime te
  durova se te kam bes.
  edhe pse ndolli te na kjo un ty du hala syni lot pikon e zemra mu ka qa ti se di se sum ki
  kuptu ti je e vetmja vajz qe me mesove mu me dashuru tash un jom me ty e ti je e lir
  gjuje 1 monell ne det e mendoje 1 deshir mbulli syt e te kthehet lumturija
  po me 1 djal tjeter e kojtime te mija durimi jot per mu eshte dashuria
  qe ki ne zemer un te shikova si mbretresh e jo si femer besimi im ndaj meje ke jo i plot
  shpesh munona fjalt qe shpesh i flet kot por dashuria eshte gjeja qe vlen ma se shumti
  ne bot si te mashkujt ashtu edhe te femrat
  Ku mbeten gjith ato kujtime ti ke nje pjes e jetes time ti fala gjith ato gabime te
  durova se te kam bes.

  Sponsored content

  (N) Re: Tekste Shqip

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora është Sun May 27, 2018 4:26 am