ndreqja e FPS(g-force kartela e grafikes

  Share
  avatar
  loti the hacker
  WebMaster
  WebMaster

  Postimet : 522
  Pikët : 1499
  Thanks : 7
  Location : TeToVa
  Join date : 07/05/2009

  (N) ndreqja e FPS(g-force kartela e grafikes

  Mesazh nga loti the hacker prej Mon Jun 01, 2009 6:46 am

  Ndreqja e FPS(G-Force KartelaGrafike)

  Un deshta me i ndihmuu disa t'ri t'cilt nuk din me ndreq fps.. ne cs per ndreqjen duhet te ndjekni kta hapa .. : Ne destop klikojm me tastin e 2t dhe him ne Properties , pastaj vazhdojm ne settings , pastaj klikojm advanced , dhe shkojm te Geforce FX 5200 , ne qoftese e kini geforce , ne te majten e juaj do shfaqet 1 tabel me gjera si screen adjusment deri te cotrol panel , shikoni dhe do shifni " performance & quality Settings " ne fund te tabeles do shihni vertical sync , klikoni në të , do shifni se ne fund te anes se majt e keni te klikuar application-controlled se qklikone atë , pastaj shtypni OK . . Hyni ne Cs fps_max 101 , dhe pastaj net_graph 3 .. dhe do shihni qe fps juaj eshte permirsuar nga 60 ne 99 ose sa e keni kapacitetin ..

  Me pak fjal :

  Properties
  Settings
  Advanced
  Geforce ( ose kartela grafike )
  Performance & quality
  vertical sync
  Qklikoni application -controlled
  dhe e boni ( OFF )

  Nese dikush nuk e kupton dhe ka nevoj per ma shum shpjegim ose shpjegim ma te kjart te lajmerohet

   Ora është Sun May 27, 2018 5:04 am