Si te mrojm serverin e cs nga sulmet

  Share
  avatar
  loti the hacker
  WebMaster
  WebMaster

  Postimet : 522
  Pikët : 1499
  Thanks : 7
  Location : TeToVa
  Join date : 07/05/2009

  (N) Si te mrojm serverin e cs nga sulmet

  Mesazh nga loti the hacker prej Mon Jun 01, 2009 6:20 am

  Shumë prej nesh jemi Lojtar te Counter-Strike 1.6 dhe Luajm me Servera , por Kur provojmë te Kyqemi në një Server , ai është Not Responding , apo ju Paraqiten Errore te ndryshme si p.sh. : WARNING Connection Problems , nuk Ju Connecton në Server etj..

  Nëpër Website te Huaja është Programi i cili ta Sulmon Serverin , dhe është Mjaft Efikas.. , dhe është i Vlefshmëm ne Internet për ta Shkarkuar ..

  Por si ti Parandojmë këto Sulme ?? (Dos , Flood ) etj... ???

  Kjo Gje Bëhët me anë te Programit AntiCSDos .

  Te Cilin Mund Ta Shkarkoni Këtu :

  Kodi:
  http://tutoriale-al.org/programet/AntiCSDoS.rar

  pasi ta Shkarkoni , Instaloni Programin AntiCSDos ..

  MOS E Hapni Programin AntiCSDos..

  Se Pari e Hapni Serverin tuaj ( Dedicated Serverin ) apo N'varet në çka e Keni të Instaluar Serverin tuaj si ne , VPS , PC Etj..

  Pasi ta Hapni Serverin E Hapni edhe Programin AntiCSDos

  Tani Prekne Buttonin : Patch HLDS ,

  Kujdes : Pa Kete Hap më Lartë Serveri juaj nuk Është i Mbrojutur..

  Pra duhet ta Klikoni Buttonin Patch HLDS ..

  Tani Mundeni ta Hekni ne X AntiCSDos , sepse Mbrojtja është Ende Aktive e Serverit , pra mund ta Hekni ne X .. Pasiqë e Keni Patchuar HLDS ..

  Shënim :

  Ata që kanë IP Dinamike duhet që qdo Herë që ju ndrrohet IP-ja , të ja Bëni Patch HLDS , Sepse perndryshe Serveri i Juaj nuk është i mbrojutur nga Sulmet qe vin.

   Ora është Thu Oct 18, 2018 5:26 am