qe ni web ku muni me kqyra filma shqiptar

  Share
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  :D [Ekskluzive]Gjergj Kastrioti – Scanderbeg: Warrior King of Albania TvRip 2008

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Fri May 15, 2009 7:10 am

  Titulli................[Scanderbeg: The Warrior King
  Gjinia.................[Dokumentar Histori
  Regjia.................[Nik Gjonaj
  Skenari................[Nua Gjelaj
  Drejtor Fotografie.....[Anthony "Spike" Simms
  Prodhuar nga...........[Nik Gjonaj, Nua Gjelaj
  Sound..................[ORACLE POST
  Narrator...............[Peter Carey
  Production Designer....[Nua Gjelaj
  Kostumografia..........[Katerina Boci
  Graphic Designer.......[Robert Sturm
  Aktore.................[Anton Gojcaj si Skenderbeu,Zef Lulgjuraj, Tom
  Ivanaj, Mirash Gjelaj, Iliriana Sinishtaj, Mario Malotaj, Gjergj
  Micakaj, Luke Micakaj etj

  Bazuar ne:
  "Historia de vita et gestis scanderbegi, epirotarum principis" by Tringa Gojcaj

  Përmbajtja:
  Shumë kohë më parë, mes qytetërimeve ndërluftues të Lindjes dhe
  Perëndimit, tej, në horizontin e lindjes kishte nisur të shquhej ëndrra
  e perandorisë universale, sepse ishte ngjallur shtëpia osmane...
  Perandoria Otomane gëlltiste pa mëshirë popuj dhe kombe.
  Një luftëtar do të lindte dhe, një popull i etur për liri do të thyente
  zinxhirët e skllavërisë e do të sakrifikonte gjithηka për lirinë.I
  rrëmbyer prej familjes dhe atdheut të tij, një princ i ri qe marrë
  zvarrë drejt oborrit të gjysmëhënës. I rritur në pallatin e Sulltanit
  dhe i destinuar të ishtë komandanti më i shkëlqyer i kohës së tij.
  Duke e detyruar të heqë dorë prej emrit të tij katolik dhe të pranojë
  Islamin, Sulltan Murati i 2-të do t’i vinte atij emrin prej të cilit
  bota do ta njihte përgjithnjë, Skënderbe! Ky emër do të mbillte tmerr
  tek armiqtë e tij dhe do t’i ngjallte shpresën një bote në prag të
  harresës.
  Në një moment vendimtar, një vendim po aq ventimtar! Skënderbeu dhe
  luftëtarët e tij besnikë, kthehen në atdheun e tyre dhe besimi në
  Krisht, duke bashkuar princat shqiptarë kundër kolosit otoman.
  Skënderbeu dhe populli i tij vuajtën ndjenjën e tyre, të braktisur, të
  tradhëtuar, të vrarë e të skllavëruar për mëse ηerek shekulli. Duke
  luftuar në vendin e tyre, deri në shkatërrim, rezistenca shqiptare
  shpëtoi Qytetërimin Perëndimor nga Pushtimi Otoman.
  E shpëtuar prej territ të harresës, kjo rrëfenjë heroike u dokumentua
  nga një murg Katolik Shqiptar, Marin Barleti, i cili dëshmoi perëndimin
  e Epokës së Skënderbeut.
  Fati i një njeriu, u kthye në luftën historike të një kombi, për Liri!
  Lavdia, ka një çmim të tmerrshëm!


  LINKAT
  rapidshare.com SKENDER_BEU_.part01.rar
  rapidshare.com SKENDER_BEU_.part02.rar
  rapidshare.com SKENDER_BEU_.part03.rar
  rapidshare.com SKENDER_BEU_.part04.rar
  rapidshare.com SKENDER_BEU_.part05.rar
  rapidshare.com SKENDER_BEU_.part06.rar
  rapidshare.com SKENDER_BEU_.part07.rar
  rapidshare.com SKENDER_BEU_.part08.rar
  rapidshare.com SKENDER_BEU_.part09.rar
  rapidshare.com SKENDER_BEU_.part10.rar
  rapidshare.com SKENDER_BEU_.part11.rar
  rapidshare.com SKENDER_BEU_.part12.rar
  rapidshare.com SKENDER_BEU_.part13.rar
  rapidshare.com SKENDER_BEU_.part14.rar
  rapidshare.com SKENDER_BEU_.part15.rar
   Ora është Tue Jul 17, 2018 7:14 pm