Icon2 Si ta Configurojm config.php ne vBulletin

  Share
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  (N) Icon2 Si ta Configurojm config.php ne vBulletin

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Fri May 15, 2009 7:04 am

  Pasi ta Uplodoni forumin edhe doni ta configuroni config php shkojm kshtu !


  Tani hyni Forum\includes\Config.php dhe hapeni editojeni me notepad keto fajlla tek config.php-ja

  $config['Database']['dbname'] = 'qetu sheno emrin e DB-s suaj t'hostit'


  Kodi:

  $config['Database']['technicalemail'] = 'emailiyt@domain.com'


  Kodi:

  $config['MasterServer']['username'] = 'ketu userin e DB'


  Kodi:

  config['MasterServer']['password'] = 'ketu passin e db'

   Ora është Fri Jun 22, 2018 1:44 am