Mrekulli islame

  Share
  avatar
  loti the hacker
  WebMaster
  WebMaster

  Postimet : 522
  Pikët : 1499
  Thanks : 7
  Location : TeToVa
  Join date : 07/05/2009

  (N) Mrekulli islame

  Mesazh nga loti the hacker prej Sun May 31, 2009 12:54 pm  Shkembi ne forme te njeriut ne poziten e sexhdes

  Emri i Allahut ne domate

  Emri i Allahut ne Lule

  Emri i Allahut dhe i Muhammedit s.a.v.s ne peshk

  E veqanta e ketij druri eshte se ndodhet ne poziten ruku dhe eshte i kthyer ka Kibleja ndodhet ne Australi

  Emri i Allahut i shenuar me mjalte nga punoret me te medha ne toke BLETET

  Në arabisht numri 8 shenohet si /\ dhe numri ni shenohet si | . pra ne doren e djathtë e kemi numrin 18 kurse nd doren e majtë e kemi numrin 81.tani vjen pjesa interesante. Nëse i mbledhim 81+18 gjithsejt bëjnë 99 numër i cili edhe simbolizon 99 emrat e Allahut xh.sh që janë edhe në Kuran gjithashtu nëse i zbresim 81-18 gjithsejt bëjnë 63, Profeti Muhamed paqja dhe mëshira e Allahut qofshin mbi të ka ndrruar jetë në moshën 63 vjeçare kur edhe ëshë kompletuar feja Islame. E pabesueshme apo jo ? sikur edhe ne duar që shkruan. Nuk ka zot tjetër përveç Allahut dhe se Muhammedi s.a.v.s është i dërguar i tij.
  Pas termetit ne Turki vetm Xhamija nuk eshte rrenuar çdo gje perreth saj ka qenë e shkatrruar.  سَنُرِيهِمْ آيَاتِنَا فِي الْآفَاقِ وَفِي أَنفُسِهِمْ حَتَّى يَتَبَيَّنَ لَهُمْ أَنَّهُ الْحَقُّ أَوَلَمْ يَكْفِ بِرَبِّكَ أَنَّهُ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ شَهِيدٌ
  53 . Ne do t’u bëjmë atyre të mundshme që të shohin argumentet Tona në horizonte dhe në veten e tyre deri që t’u bëhet e qartë se ai (Kur’ani) është i vërtetë. A nuk mjafton që Zoti yt është dëshmitar për çdo gjë?

   Ora është Wed Jan 16, 2019 5:32 pm