Barcoleta ketu...

  Share
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  (N) Barcoleta ketu...

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Sun May 31, 2009 5:51 am

  Kur ve kurore plaku ose plaka ,
  cu shkoi lezeti e cu shua flaka
  Sju kam zili , as qe me ze na****,
  martesa e tyre mban pak ere varri

  Babai i nje femije 6 vjec vjen ne shtepi pasi kishte qene disa dite me
  sherbim. Sheh se i biri po bente xhiro me nje biciklete te re dhe u
  habit.
  E pyeti se si e bleu kete biciklete dhe ali
  i thote : "Kur ti ishe me sherbim ai xhaxhi postieri erdhi disa here
  tek shtepia jone me lule ne dore, me bleu kete bicikleten dhe me tha te
  beja xhiro te gjata !"


  Burre e grua kane 6 femije dhe babai kaq krenar sa fillon ta therrase
  te shoqen ?Nena e te gjashteve?, gruaja eshte inatosur, por nuk I thote
  asgje te shoqit. Nje nate dalin me disa miq dhe ne nje fare ore, I
  shoqi pas nje fare kohe, deshiron te kthehen ne shtepi I therret se
  shoqes : -Eja shokojme ?Nena e te gjashteve?.
  Gruaja: -Te marr -ton dhe erdha ?Babai i te katerve
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  (N) Re: Barcoleta ketu...

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Sun May 31, 2009 5:51 am

  Mesuesja u beri nje pyetje nxenesve: Kush me thote se c'pjese e trupit shkon ne parajse me pare?
  NjE vajze e vogel thote : Mena mesuese ,se pa mene nuk shkohet atje !
  Mesuesja e pergezon per pergjigjen.
  Nje ale tjeter thote "zemra" sepse ai qe ka zemer te mire shkon atje!
  Goni ngre doren dhe thote : Un mendoj se kembet shkojn' ne fillim ! Mesuesja e habitur i kerkon shpjegim dhe ali
  vazhdon : Po se mbreme kur po kaloja nga dhoma e prinderve pashe se
  mami i kish ngritur kembet siper dhe po thoshte : O Zot se po vij edhe
  une !!!
  ( ne qejf po vinte pse c'kujtuat ju
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  (N) Barcoleta ketu...

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Sun May 31, 2009 5:52 am

  Pas dasm?s ?-ti i ri drejtohet n? hotel p?r ta filluar jet?n e re.
  Dh?ndri i ri i shqet?suar nga ajo q? po e pret mundohet pes? minuta p?r
  ta futur qel?sin n? vrim? p?r ta hapur der?n. "H?", i drejtohet nusja e
  re, "mir? po na fillon jeta e re, ?!"

  Teksa po hante mengjes Goni i vogel pyet te jemen : Mami pse babi ka mbetur pa floke fare ne koke ?
  "Po ngaqe mendon shume , edhe per gjera te kota ndonjehere" - ia ktheu
  e ema duke menduar se i kish dhene nje pergjigje te goditur.
  Goni mendohet pak dhe ia kthen : "Po ti pse ke kaq shume floke"
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  (N) Re: Barcoleta ketu...

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Sun May 31, 2009 5:52 am

  Goni po ecte ne rruge duke pire nje cigare. Nje plak e shikon dhe i thote : Po ti je shume i ri per cigare mor ale? Pa me thuaj sa vjec je?
  "Gjashte "- i thote ali.
  "Po kur fil te pish cigare?"- vazhdon plaku.
  "Pasi mbarova se beri dashuri per here te pare"-thote Goni.
  "E sa vjec ishte ti atehere?"- pyet plaku.
  "Nuk e mbaj mend se isha bere tape fare"- tha Goni.

  Goni vjen me vonese ne klase dhe perpiqet te futet me ngadale e pa
  zhurme pa e pare mesuesja . Por asaj nuk i shpeton kjo dhe e qorton alin
  :"S'ke turp, dil jashte tani dhe futu sic i ka hije nje nxenesi me
  kulture. Pse keshtu hyn edhe babai yt kur vjen ne shtepi?"
  Goni skuqet ne fytyre dhe del perjashta. Pas disa minutash Goni hap
  deren me force , duke mbajtur nje shishe birre ne dore e 1 cigare ne
  buze dhe i drejtohet mesueses : He moj shpirt, po m' prisje e?
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  (N) Re: Barcoleta ketu...

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Sun May 31, 2009 5:53 am

  Gruaja te shoqit: ?Ka pak kohe qe nje ide me vjen rrotull, ne koke?
  I shoqi: ?Mos u shqeteso, heret o vone, do vdese nga vetmia??
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  (N) Barcoleta ketu...

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Sun May 31, 2009 5:53 am

  Kishin qen nje her tri shoqe edhe po bisedonin mes veti-njera tha se
  neser ka me ra bor 40 cm,ja krisi tjetra edhe po thot neser ka me qen
  nxet 30 grad-e treta po kujtohet edhe nuk po flet hiq,edhe njera po e
  pyet ha moj qa ki qe spo fol?!!!Ajo u pergjigj-po kujtohem qysh kemi me
  hek gjith at bor ne tan at nxeht.....
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  (N) Barcoleta ketu...

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Sun May 31, 2009 5:53 am

  Pse biona nuk mban akull n? frigorifer? Sepse nuk e di receptin si ta p?rgatis
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  (N) Re: Barcoleta ketu...

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Sun May 31, 2009 5:53 am

  Ishin Perla Tenka Dhe Fiqa: I Thot Tenka Fiqes Moreti Ti Je E Dobet Prishesh Shpejt As 100kg Smun Mei Qu, E Ki Motorrin Bythe.
  Fiqa Po I Thot Tenkes Ma Mir? Motorrin Bythe Se Penisin Ne Ball?

  Ni BMW X5 e parkirume ne semafor pi kerset diqka permas .. Ni fiqe
  skish mujt mu nal edhe i ka mshu ... Kur ja kish pas qit BMW-se ne
  kompjuter ...New Hardwere Found .....demek si me i hi USB permas
  hahahah

  Sponsored content

  (N) Re: Barcoleta ketu...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora është Tue Jul 17, 2018 9:06 pm