Fotoaparate verore nga Sony

  Share
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  (N) Fotoaparate verore nga Sony

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Sun May 31, 2009 5:17 am
  Sony ka paralajmëruar dy fotoaparate Cybershot të
  dedikuara për publikun që dëshiron që parametrat e fotografimit t’i
  lihen krejt automatizmit.
  Modelet Cybershot W180 i W190 janë
  fotoaparate digjitale të thjeshta dhe tërësisht të automatizuara. Në të
  dy modelet janë integruar teknologjitë e njohjes dhe fokusimit të
  fytyrës së personit i cili fotografohet dhe integrimi i teknologjisë më
  të fundit të quajtur Smile Shutter. Smile Shutter automatikisht bën
  fotografi në atë moment kur njeh buzëqeshjen në fytyrën e personit i
  cili fotografohet.

  Të dy fotoaparatet shfrytëzojnë stabilizimin elektronik të fotografisë të cilën në Sony e quajnë SteadyShot dhe lavdërohen me neshmërinë e lartë prej 3.200 ISO.

  W180 e W190 kanë objektiv të njëjtë me zmadhim të trefishtë të kuadrit,
  mirëpo modeli W180 ofron 17x zmadhim digjital derisa modeli W190 ofron
  18x zmadhim digjital.

  Dallimi në mes të modeleve është edhe rezolucioni i çipit CCD i cili
  tek W180 është 10.1 megapiksela, derisa tek W190 është 12.1
  megapiksela.

  Të dy aparatet do të dalin në shitje gjatë muajit korrik të këtij viti.

   Ora është Tue Jul 17, 2018 9:19 pm