TV Teknologjitë e reja në dhomën e ditës

  Share
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  :D TV Teknologjitë e reja në dhomën e ditës

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Sun May 31, 2009 5:16 am


  Modelet HDTV më poshtë janë disa
  nga më të avancuarat e prezantuara në janar, në Consumer Electronics
  Show. Shumica prej tyre nuk do të dalin në shitje para marsit të këtij
  viti.

  Disa prej modeleve mund të lidhen në rrjet dhe të shfaqin Yahoo
  Widgets, që ofron lajmet, motin dhe informacione të tjera. Asnjë
  prodhues i TV-ve në këtë organizim nuk ka prezantuar ndonjë model me
  teknologjinë Tru2Way (gjenerata e ardhshme e CableCard) edhe pse ESPN
  ka prezantuar disa tipare interaktive të ndërtuara në Tru2Way.

  Risi të tjera ishin modelet me kohën e rifreskimit tek LCD, 240 Hz (dhe
  së shpejti 480 Hz). Më shumë modele me dritë LED dhe lidhje më të mira
  me internet.

  I hollë dhe pa tela: Me LG LHX, mund të lidhni kabllot në një kuti të jashtme, e cila komunikon me TV-në pa kabllo.

  I hollë, pa tela, me tela: Kabllot lidhen me Panasonic Viera Z1 përmes
  një kutie të jashtme. Z1 mund të transmetojë filma HD nga Amazon.


  Shikoni kuq: Samsung, që ka një linjë monitorësh kompjuteri me “Prekjen
  e ngjyrave”, ka prezantuar TV të rinj me tretmanin të njëjtë.


  Blu-Ray i integruar: Sharp ka prezantuar një linjë produktesh që kanë
  të integruar një drive për Blu-Ray. LC-52BD80U me 52 inç është më i
  madhi prej tyre.


  TV i gjelbër: Sony KDL-46Z5100 kursen energjinë me mundësinë standby me
  “zero watt” duke e shkyçur televizorin kur largoheni nga dhoma.


  TV i zhurmshëm: Toshiba Regza 47ZV650U është modeli i parë me Dolby
  Volume, që rregullon vetë nivelin e zërit.   Ora është Tue Jul 17, 2018 7:05 pm