Këtë vjeshtë vjen Microsoft Zune HD

  Share
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  (N) Këtë vjeshtë vjen Microsoft Zune HD

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Sun May 31, 2009 5:10 am

  Ka arritur edhe vërtetimi
  zyrtar i thashethemeve të cilat për një kohë po sillen nëpër internet.
  Për këtë vjeshtë, Microsoft ka përgatitur versionin e pajisjes së vet
  multimediale Zune me të cilën përdoruesit do të mund të shfletojnë
  internetin, të riprodhojnë filma në rezolucion HD dhe të kanë radio
  pranues digjital.


  “I riu Zune HD është tentim i drejtpërdrejt i Microsoft të grabis
  pjesët e tregjeve të cilat i mban aktualisht iPod Touch i kompanisë
  Apple”, ka deklaruar Chris Stephenson, drejtor i marketingut të
  Microsoft Zune.

  Pajisja do të përmbajë ekran të neshëm
  në prekje OLED, do të vihet në funksion nga versioni i përshtatur i
  sistemit operativ Windows CE, derisa në të do të gjendet edhe versioni
  i Internet Explorerit për qasje në përmbajtjet e internetit, mirëpo i
  përshtatur për ekranin e tij.

  Çmimi dhe kapaciteti i pajisjes mbeten të panjohura, mirëpo në
  Microsoft kanë zbuluar se në vend të diskut të fort si hapësirë për
  ruajtje të dhënave në HD Zune do të jetë e pranishme memoria flash.

  Të gjitha detajet Microsoft do t’i plotësojë në panairin e radhës E3.

  Për fat të keq, siç po qëndrojnë gjërat tani, Microsoft Zune HD do të jetë i pranishëm ekskluzivisht në SHBA.

  www.zune.com

   Ora është Tue Jul 17, 2018 9:11 pm