Xavi: Barcelona kërkon hakmarrje

  Share
  avatar
  barcelona
  Antar/e 10%
  Antar/e 10%

  Postimet : 60
  Pikët : 106
  Thanks : 2
  Location : Prizren
  Join date : 26/05/2009

  (N) Xavi: Barcelona kërkon hakmarrje

  Mesazh nga barcelona prej Wed May 27, 2009 7:12 am

  Mesfushori i Barcelonës, Xavi Hernandez, thotë se Balugranët nuk janë e njëjta skuadër e cila u eliminua sezonin e kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, pikërisht nga kundërshtari në finalen e mbrëmjes së sotme, Manchester United.
  “Manchester Unitedi na ka mposhtur në gjysmëfinalen e vitit të kaluar, por tash gjërat janë ndryshe. Gjërat kanë ndryshuar dhe ne jemi të përgatitur për ta fituar trofeun”.

  “Në finale llogariten vetëm golat. Nëse fitojmë nuk ka rëndësi nëse kemi luajtur mirë, pasi që tifozët i mbajnë mend vetëm kampionët, dhe jo finalistët”.

  “Çelësi i fitores do të jetë posedimi i topit. Barca nuk mund të dominojë ndaj Unitedit nëse nuk e posedon topin, sepse kjo do të ofronte mundësinë për kundërsulme”, ka thënë Xavi për “Sky Sports”.


   Ora është Tue Jul 17, 2018 9:05 pm