Guardiola: Do ta sulmojmë Manchesterin

  Share
  avatar
  barcelona
  Antar/e 10%
  Antar/e 10%

  Postimet : 60
  Pikët : 106
  Thanks : 2
  Location : Prizren
  Join date : 26/05/2009

  :P Guardiola: Do ta sulmojmë Manchesterin

  Mesazh nga barcelona prej Wed May 27, 2009 4:04 am

  Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, thotë se ekipi i tij do ta sulmojë kampionin në fuqi të Ligës së Kampionëve në finalen e Romës dhe planifikon ta ngrejë trofeun në fund të ndeshjes.
  “Do të përpiqemi ta fitojmë kampionin aktual. Erdhëm në romë për t’u argëtuar, këtu jemi për t’i treguar botës se jemi në gjendje ta ngrejmë trofeun. Do të luajmë si zakonisht dhe do ta japim maksimumin”, ka thënë guardiola.

  “Do ta sulmojmë kundërshtarin dhe do të përpiqemi t’i shkaktojmë sa më shumë probleme me United. Dëgjova se Manchesteri nuk dëshiron të luajë me kundërsulme, dhe besoj në këtë, pasi është një klub që gjithmonë fiton me futboll ofensiv”, ka shtuar spanjolli.

   Ora është Tue Jul 17, 2018 9:11 pm