Hap dOmain .ch :P

  Share
  avatar
  Smart-Dragon
  Moderator
  Moderator

  Postimet : 93
  Pikët : 157
  Thanks : 1
  Join date : 26/05/2009

  (N) Hap dOmain .ch :P

  Mesazh nga Smart-Dragon prej Tue May 26, 2009 7:40 am

  shkojna ne www.switch.ch dhe e hapim ni account
  Shkoj aty login tani Open new account
  Ktu i plotsoni tdhanat e juaja
  Edhe shkojm continue:
  Te Address type shkojm te dyten
  Te Title* shkojm MR.
  Te street veq ja fut
  E lyp ne googel ni number te switzerland se tjert nuk bajn pra shkojm ne googel dhe e shkrujm kshtu (switzerland telephone number) pa kllapa
  Dhe e marrim kta 044 123 45678).
  Te e-mail e jep e-mail tuaj p.sh shpendi_234@hotmail.com
  Edhe shkojm continue
  Tani SAVE:
  Tash u hap accounti
  Hyjm n'imbox te e-mail dhe e marrim paswordin
  Kta jon Useri ID 11257177
  Tempomary password zpn76g69
  Tani hyjm Login
  Te Tempomary password e shkrujm qat pasword qe na qun ne imbox
  Te new password e shkrujm paswordin e ri
  Te Re-enter pasword e shkrujm perseri paswordin e ri
  Tashti Paswordi po thot qe u ndrru me sukses por mos hi close
  Tash hyjm ne www.freehostia.com dhe shkojm Sing Up
  Tani klikojm ktu te Use my exising domain
  Te exising domain e shkrujm emrin e domain qe po dojm me qel ? Mos harroni veq me .ch dhe me .li
  Ktu posht i shkrujm t'dhanat tona
  Ktu te phone veq ja futum
  Poashtu edhe te adresa e shtepis
  Te city e bajna Drenasi
  Te Zip/Postale e shkrujm 40000
  Tani shkojm continue dhe presim.....pak
  Hyjm n'imbox
  Pra tash vin t'dhanat e Hostit
  T'dhanat e logi-nt per admicp t'dhanat e ftp etj.
  erdhen....
  kto jan t'dhanat
  tash shkojm te acconti ne www.switch.ch
  Te Registe domain name e shkrujm e-marin e domainit qe e shkrujtem edhe te freehostia.com
  tani shkojm continue
  te Holder shkojm nja ma posht
  edhe te billing contact shkojm nja ma posht
  te techinan contact nja ma posht
  te name server shkojm other
  tajshi e shkrujm dns1.freehostia.com
  dhe shkojm continue
  te name server 2 shkojm other dhe e shkrum dns2.freehostia.com dhe shkojm continue
  tani klikoj te I have read ni klikc edhe shkojm conitune
  tani klikojn Register
  tani shkojm ne anen e majt nal e kem Domain Names dhe tregon qe domain u registru.
  dhe pas 6-7 orve domaini aktivizohet dhe mund te shtini sene ne ftp deri sa te aktivizohet jau qet problem loading page...te webi juaj
  Shpresoj se me Ke Kuptu sa do pak.

   Ora është Sun May 27, 2018 7:17 am