Si te krijoni wallpapers te fort permes paint-it

  Share
  avatar
  Smart-Dragon
  Moderator
  Moderator

  Postimet : 93
  Pikët : 157
  Thanks : 1
  Join date : 26/05/2009

  (N) Si te krijoni wallpapers te fort permes paint-it

  Mesazh nga Smart-Dragon prej Tue May 26, 2009 7:23 am

  Si te krijoni wallpapers te fort permes paint-it

  Ky eshte nje trik mund te them me i miri deri me tani qe kam mesuar, une personalisht e gjeta me nje forum te huajin ne gjuhen angleze dhe
  e perktheva ne shqip duke i ndjekur udhezimet e autorit te kesaj metode, pra ndiqni hapat ne vazhdim....

  E hapim Paintin pastaj Image qe gjindet nalt,

  shkojme Attributes dhe aty te width: bane 2 gjithashtu edhe te hight: bane 2 por kujdes duhet te jen pixela i keni aty ne mes

  dhe pastaj klikojm ne wiev qe gjendet lart pastaj Zoom pastaj custom dhe zgjedhim 800%

  tani ju mund te shihni nje katror te vogel te bardhe, dhe tash shkojm shktu...

  merrni ngjyren e zez te lapsit dhe klikojm ne anen e majt lart te katrorit te bardhe,

  pastaj ne anen e majt posht vendosim ngjyr hiri te mbyllur,

  ne anen e djatht lart vendosim ngjyren e gjelbert te qelt,

  tani katrori po duket me 4 ngjyra,

  tani e ruajm ne desktop apo ku do qoft,

  klikojm me te djathten ne Desktop pastaj Properties

  shkojm te opcioni Desktop pastaj Browse dhe e gjejm ku e kemi ruajtur punimin dhe klikojm njehere mbi te

  pastaj Open pastaj Ok dhe tani e keni wallpapersin e puruar nga ju me paint, besoj se keni me qen te habitur me punen qe bet,

  mos te harrojm te ceki se ngjyrat mundeshme ja

  lan qfare dush edhe pse i kom cek une keto me te theksume qe jane.

  Me Respekt smart-Dragon

   Ora është Sun May 27, 2018 7:45 am