Bërja e një prapavije fantastike [msim i photoshopit

  Share
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  (N) Bërja e një prapavije fantastike [msim i photoshopit

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Fri May 15, 2009 6:40 am

  Bërja e një prapavije fantastike


  1.Tja nisim së pari krijoni një dokument me dimensionin 600 x 600 BackGround ngjyra zezë.

  2.Zgjedhni brushen e juaj dhe bëni disa vija si në foto.
  Kliko Ketu për ta rrit foton full.  3.Shko ne Filter>Blur>Redial Blur dhe përdore si në foto.
  4.Pasi që ta bëni këte shkoni kështu Filter>stylize>Find edges

  5.Pastaj shkoni prap Filter>Blur>Radial Blur dhe i bëni mënyrat siq i keni bërë më lart qe si në foto.  6.Pastaj ka mi ju dal background bardh pë ra kthyer sërisht ne normal në ngjyrë të zezë atëher e shtypni CTRL+I në tastier.

  7.Dhe rezultati do të ju del kështu.

  Kliko Ketu për ta rrit foton full.


  8.Për të ndryshuar ngjyrat shkoni kështu CTRL+U në tastier dhe i bëni këto mënyra.  9.Dhe kur të bëhet gati do të ju del kështu.

  Kliko Ketu për ta rrit foton full.


  10. Kaq ishte ky mësim...

   Ora është Sun May 27, 2018 7:27 am