Nje Menyr Per Te Fshehur Folderat

  Share
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  (N) Nje Menyr Per Te Fshehur Folderat

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Fri May 15, 2009 6:34 am

  Nje menyre per te fshehur folderat

  ne fillim shkojme tek dosja qe duam te fshehim dhe klikojme me te djathten e mausit dhe shkojme tek properties
  ne fund te tabeles kemi Hidden . e selktojme .
  me pas apply dhe ok

  tani shkojme tek tools ne krye te dritares dhe me pas folder opsion (ne
  rast se ajo nuk shfaqet , kompjuteri juaj eshte me virus)
  ne tabelen qe shfaet shkojme te View dhe me pas shkojme tek Hidden files or Folders

  tek pika e pare Do no show... po ta selektojem dosja qe i beme me pare hidden do te zhduket
  nqs klikojm tek pika e dyte Show hidden files or folders dosja qe i beme me pare hidden do te shfaqet

  Smile

   Ora është Sun May 27, 2018 7:33 am