Si ta kthejm "Folder Options"

  Share
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  (N) Si ta kthejm "Folder Options"

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Sun May 17, 2009 8:28 am

  Shumher pasi ti bejm hide ca folldera apo
  faila, pas nje kohe nese dojm ti kthejm ato folldera shohim se opcioni
  Follder Options nuk gjendet më
  shkaktar shumher jan virusat ata qe e bejn kete .
  po ne mujm ta kthejm ket duke shkuar ne kete menyr:
  1.Shko Start dhe Run
  2.tani shkruajm gpedit.msc edhe enter
  tani na hapet nje faqe dhe shkojm.
  User Configuration > Administrator Templates > Windows Components
  > Windows explorer edhe e gjem ku lexon "Removes the Folder Options
  Menu item from the Tools menu" dhe klikojm me te djathten mbi kete fail
  "Removes the Folder Options.. edhe Properties klikojm edhe aty ku
  shkrun Disabled ja bojm tick dhe OK edhe u kry.  __________________   Ora është Fri Jun 22, 2018 1:39 am