Si te instalojm STATSME ne CS Server

  Share
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  (N) Si te instalojm STATSME ne CS Server

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Sun May 17, 2009 7:06 am

  E shkarkojm STATSME :
  mediafire.com ?h1prm8nv7tn

  - E boni extract ose unzip pastaj e boni copy follderin e STATSME dhe e qitni paste ne
  "\cstrike\addons\"

  - Pastaj shkoni ne "\cstrike\addons\metamod\" dhe e hapni plugins.ini

  - Ne te e shtoni kete tekst :
  win32 addons\statsme\dlls\statsme_mm.dll

  - Rune dhe mbylleni fajllin .

  - Shkoni ne "\cstrike\addons\statsme" dhe hapne me notepad fajllin "statsme.cfg" dhe
  gjeni kete tekst : sm_menupassword r3wt

  - Tani "r3wt" e ndryshoni e qitni passwordin tuaj pasi pasi juaj do tju nevojitet me von
  qe kur te hyni ne cs dhe ne consol e shenoni statsme_menu “passwordi juaj” do tju paraqitet
  menuja e statsme ( passwordi juaj shenohet pa “” )

  - Tani shkoni ne "\cstrike\addons\statsme" dhe me notepad e hapni "scriptpacks.cfg"

  - Pasi ta hapni tekstin scriptat qe doni ti aktivizoni jau fshini perpara "//" ndersa
  ata te cilet nuk doni ti aktivizoni i leni me "//"

   Ora është Mon Jun 18, 2018 6:50 pm