Si te instalojom sXe injected ne CS server

  Share
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  (N) Si te instalojom sXe injected ne CS server

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Sun May 17, 2009 6:58 am

  Si te instalojom sXe injected ne CS server

  - Se pari shkojm ne www.sxe-anticheat.com klikojm ne "DESCARGAS" pastaj e shkarkojm WIN SERVER x.x.x.x
  ( x paraqet versionin ) duke klikuar prap "DESCARGAS"

  - Pas shkarkimit e boni EXTRACT (Klikojm me tastin e djatht mbi file dhe pastaj EXTRACT HERE)

  - Pas extratimit do te shihni nje follder me emrin "sXeInjectedServerx.x.x.xforWindows"

  - Brenda follderit do te shihni nje file me emrin "sxei_mm.dll" e bojm copy ket file dhe shkojm e bojm paste
  ne "cstrike\addons\sxei\dlls" ( shembull : C:\ProgramFiles\Valve\cstrike\addons\sxei\dlls )

  - Tani shkojm ne "cstrike\addons\metamod" dhe e hapim nje file me emrin "plugins" e hapim dhe ja shtojm kete :

  ; sXe Injected
  win32 addons\sxei\dlls\sxei_mm.dll

  - E mbyllim fajllin dhe i ruajm te dhenat e shtuara

  - Ne qoft se nuk e keni metamod te instaluar ather download :
  http://ovh.dl.sourceforge.net/source...d-1.19-win.zip
  e bojm extract dhe pastaj follderin metamod e bojm copy e qesim paste ne "cstrike\addons"

  - E ristartojm serverin dhe do ta shihni qe SXE eshte instaluar

  - Kur te ndrrohet SXE ( kur te ndrrohet versioni ) vetem e ndrroni mapin dhe behet update automatikisht

   Ora është Thu Nov 15, 2018 10:07 am