Si te bllokojm Userin e PC

  Share
  avatar
  loti the hacker
  WebMaster
  WebMaster

  Postimet : 522
  Pikët : 1499
  Thanks : 7
  Location : TeToVa
  Join date : 07/05/2009

  (N) Si te bllokojm Userin e PC

  Mesazh nga loti the hacker prej Sat May 16, 2009 10:18 am

  nese dikush provon te futet ne PC
  dhe e jep p.sh 4 here gabim pasin e userit
  ateher do te bllokohet ai User
  shkojm
  se pari Start RUN edhe shkrujm gpedit.msc
  pastaj ne Group Policy Object Editor
  klikojm ne direktorin Windows Settings
  pastaj ne Security Settings
  tani klikojm ne Account Policies
  ne Account Policies klikojm ne
  Account Lockout Policy
  aty tani kemi 3 fajlla
  klikojm ne fajllin e mesem d.mth te 2tin
  edhe aty mund te ndryshojm numrat sipas deshires ton
  d.m.th nese e lajm aty numrin 5
  kur te provon 5 here me password gabim
  atehere ai user bllokohet.

   Ora është Mon Jun 18, 2018 7:02 pm