Si Ti Shendrrojm Ip e Serverit Ne Shkronja

  Share
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  (N) Si Ti Shendrrojm Ip e Serverit Ne Shkronja

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Sat May 16, 2009 3:51 am

  Se pari hijim ne http://www.no-ip.com
  edhe hijim te Sign-up Now! Dhe e qelim 1 account Kliko te ducsetup
  kliko next next edhe instaLohet pastaj hijm te no-ip edhe aty klikoj
  Edit e qeLim add-n qe e kemi qel te http://www.no-ip.com
  dhe pastaj shkojm te options dhe veprojm ne kete menyr ja bojm tika te
  dyjave edhe nuk i lojm qe jon me 169 a sdi qysh po i lojm me 10.... Per
  mu kon ip qel duhet me pas hlds qel ku mund te hini te C:/PROGRAM
  FILES/VALVE edhe aty e hlds klikojm aty e qelim serverin edhe bon Amo
  duhet me pas ksi ip p.sh un i kom sp-clan.no-ip.biz e per mi qel duhet
  me shku te http://www.no-ip.com
  Edhe me hi ne acc tondin edhe me hi Hosts / Redirects tani add edhe te
  hostname duhet me Lon qysh pe don emrin e severit edhe posht sen nuk
  prekni edhe i hini Create Host pastaj e qelim edhe 1 her duc no-ip edhe
  e qelim add-n te Edit edhe 1 her edhe e shohim se osht ajo hostname qe
  ja kimi lon te http://www.no-ip.com
  dhe e klikojm nje tik te hosname edhe bohet .!! Kur te hini ne cs te ip
  e juj ju bon po ashtu edhe tjerve. Deshta Tju Tregoj JU Ben Vetem
  Atynve Qe E Ka Rrjetin Sikur JU

   Ora është Mon Jun 18, 2018 7:01 pm