Abstract polar coordinate

  Share
  avatar
  DoNNy_007
  Përjashtuar
  Përjashtuar

  Postimet : 4
  Pikët : 12
  Thanks : 0
  Join date : 16/05/2009

  (N) Abstract polar coordinate

  Mesazh nga DoNNy_007 prej Sat May 16, 2009 3:18 am

  ne kete tuto do tju mesoj se ti beni nje abstract polar coordinate , ne kete tuto mund te mesoni edhe si te beni nje dizajn me piramida ,gjithashtu ,shpresoj tju pelqej Wink  Hapin nje document te ri [ctrl+N],me pixela si me poshte :


  pastaj e ngjyrosim bacground me kete ngjyre :#990000


  Pastaj shkojm FILTER>>DISTORT>>EXTRUDE,si ne foton e meposhtme:


  Pastaj i ndreqim opsionet si me poshte:


  pastaj shkojm FILTER>>>distort>>>pinch ,pastaj te amount e bejme -60%si ne foton e meposhtme:


  dhe rezultati do te jete:


  Dhe pastaj fotoja do te duket keshtu:


  Pastaj opsionet i bejme si ne foton e meposhtme:

   Ora është Fri Jun 22, 2018 1:43 am