Si me ndreq spray per CS

  Share
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  (N) Si me ndreq spray per CS

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Sat May 16, 2009 3:03 am

  Qysh me maru spray për Counter Strike.

  E
  pash qe ka të interesum pra po jau boj ni tutorial qysh me maru spray
  për CS ose qysh me qit qfardo foto qe ki qef ti kur të shtyp shkrojen T
  gjate lojes pra fillojme

  1.E shkarkoni

  4shared.com/get/39934287/f019b7cf/Decal_Converter_by_SeetHe.html

  dhe e ekstarktoni follderin ne Desktop

  2.E
  hapni follderin dhe klikoni dy here mbi programin Decal Converter
  pastaj kur hapet programi shkoni ne menyn FILE/OPEN PICTURE... dhe e
  zgjedhni foton qe doni me qit ne cs.
  Kliko këtu qe të shikosh foton

  pasi e vendosim foton tek

  Width ---> Height --> rregulloj foton

  dhe ne fund klikojme butonin Replace  3.Pasi
  ti kemi kryer të gjitha keto shkojme ne menyn DECAL/MAKE DECAL...
  klikojme ne ADD pastaj Buttonin OK dhe prap OK pastaj ne desktop do ta
  gjejme një fajll me emrin pldecal.wad e riemrojme pldecal.wad ne
  tempdecal.wad e kopjojme ket fajll dhe e zhvendosim tek C:/Program
  Files/Valve/cstrike.

  SHPRESOJ QE ME KENI KUPTUAR

   Ora është Mon Jun 18, 2018 6:54 pm