Si te krijohet server CS n'windows

  Share
  avatar
  e.Xtract
  Moderator
  Moderator

  Postimet : 83
  Pikët : 163
  Thanks : 0
  Location : Hajvali
  Join date : 15/05/2009

  (N) Si te krijohet server CS n''windows

  Mesazh nga e.Xtract prej Sat May 16, 2009 2:48 am

  kjo tuto ka qen n'forum ama shum veta skan dit me bo serverin kshtu që po provoj une me 1 metod me te leht

  HLDS server :


  http://www.speedyshare.com/229284436.html qe link per download counter strike 1.6 server creator download programin


  Tash e hap 1 folder n'desktop edhe ja len emrin HLDS

  Tash klikojm mbi setupin e server creator dhe ja japim direktoriumin ne folderin HLDS. tash kur ja jepni direktoriumin e prekni edhe 1 her setupin dhe hap cmd e cila i download filet e nevojshem per me kriju server

  nuk keni nevoj me download hldsupdatetool sepse e download vet server creator
  server creator i download filet e nevojshme "315 MB"
  pastaj e hap ikonen e HLDS dhe ja jep te dhanunat per Server : hostnamen , maxplayers , rcon_password etc

  shpresoj se do tju ben pun

  met mira

   Ora është Thu Nov 15, 2018 10:28 am